Kategoriler
Aktüel

Işıkların dansı

Dünyanın renkleri, bunları görmeye hasret kalanlara ancak bu işi kendine amaç edinen fotoğrafçıların objektifinden yansıyor. Tıpkı kuzey ışıklarında olduğu gibi.

Kanadalı fotoğrafçı Neil Zeller kentsel bir alanın genel görünümünden uzaktaki dağlara, gökyüzünün gece görünümüne kadar her şeyi fotoğraflıyor. Silüet manzarasının üzerindeki göz kırpan yıldızlar, Samanyolu’nun parlak yıldızları ve gökyüzündeki doğal ışık görüntüleri ile insan yapımı işaretler fotoğrafçının göz kamaştırıcı görüntülerinde dikkat çekiyor. Fotoğrafçı, her çektiği her karede kuzeyin yeni ve harikulade görüntüleriyle Zeller’in fotoğrafları evrenin güzelliğini bizlere gösteriyor.

Zeller, mesleğine ve özellikle de karanlık gökyüzündeki kuzey ışıklarına olan tutkusu şöyle özetliyor: “Fotoğraf benim ruhumu temizlediğim, özümü beslediğim her yerde ve ben böyle çok mutluyum. Etrafımdaki dünyayı 4×6 kutunun içinde görüyorum. Gözlerim geniş açıyla ilginç köşeleri, ışık demetlerini ve uzaktaki her şeyi görüyor. Hedefim, gözlerimin size anlatamadığı şeyleri kameramla gözler önüne sermek.” (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.