Kategoriler
Yaşam

Çocuklarınızı yakından tanımanın yolları

Yoğun iş hayatı ve ev işlerinden sonra çocuklarınızla baş başa kaldığınızda zamanınızı etkin şekilde doldurabilir ve çeşitli faaliyetlerle onları daha yakından tanıyabilirsiniz.

Çocuklarınızla keyifli vakit geçirirken etkin iletişim kurmanıza yardım edecek eğlenceli öneriler hazırlayan ERA Kolejleri PDR Bölüm Koordinatörü Uzman Psikolog Aslı Kanizi, bu etkinliklerle aile bireyleri arasındaki kuşak farkını ortadan kaldıracabileceğinizi açıkladı.

Bir süre için yetişkin dünyasını bir kenara bırakın ve çocuğunuzla gerçekleştirebileceğiniz neşeli aktivelere göz atın.

* Çocuğunuzun sevdiği yiyecekleri, drama ve eğlence katarak birlikte hazırlamak eğlenceli olmaz mıydı? Haydi hep birlikte mutfağa…
* Çocuğunuzla birlikte teleskopla gökyüzünü keşfetmek ister misiniz? Özellikle deniz kenarlarında yerleştirilmiş teleskoplar ilginizi çekebilir. Kim bilir bu özel anlar evladınızın edebiyat ya da astronomiye olan ilgisini keşfetmeniz için iyi bir fırsat olur.
* Yüz boyama aktivitesiyle çizgi film karakteri olmayı denediniz mi? İzin verin çocuğunuz hem size daha yakın olsun hem de kostüm yapma, boyama, oyun geliştirme gibi yeteneklerini geliştirsin.
* Kumdan kale yapmayalı kaç yıl oldu acaba? Çocuğunuzla beraber sahilde taşları inceleyip, deniz kabuklarıyla kumdan kaleleri birlikte süsleyebilirsiniz.
* Yediğimiz meyvelerin çekirdeklerini toplayıp toprağa ekmek heyecanlı olmaz mıydı? Kim bilir belki de önümüzdeki yıl bir meyve ağacınız olur.
* Hem sizin hem de çocuğunuzun sevdiği filmleri birlikte izlemek, salonun ortasında sevdiğiniz müziklerle dans etmek keyifli olmaz mıydı? Bu aktivitenin çocuklarınız kadar size de heyecan vermesi mümkün.
* Sanatın yaşı yok. Pastel boyaları yeniden ele almanın zamanı geldi. Bakalım ortaya neler çıkacak?
* Hayal gücünüzü 3 boyutlu dünyaya taşımak istemez misiniz? Haydi hep hayal ettiğiniz gökdelenleri, insanların daima mutlu yaşadığı o rüya şehrini legolarla yeniden yapın.
* Çocuklarınızın en sevdiği çizgi ve oyun karakterlerini biliyor muyuz? Z kuşağından çocuklarımızı hem tehlikelerden korumak hem de iç dünyalarına girmek için birlikte bilgisayar oyunları oynamak keyifli olacak.
* Çocuklarımızda merak duygusu yandırmak için tarihi yerleri birlikte gezip fotoğraflarını çekmek öğretici ve eğlenceli olur.

“Çocuklarınızı yakından tanımanın yolları” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.