Kategoriler
Teknoloji

İşte iPhone 7’nin teknik özellikleri

Yeni iPhone 7 tamamen su geçirmez olacak, daha açık diyaframa sahip çift kamera ve daha yüksek kapasiteli piller gibi daha gelişmiş teknik özelliklere sahip olacağı ortaya çıktı.

Birkaç haftadır dolaşan dedikodulara göre, şirket Eylül ayının ilk Çarşambasında saat 10’da önemli bir önemli bir olaya ev sahipliği yapacak.

Bu tarih resmi olarak onaylanmasa da 6 aydır ortaya çıkan tahminler bunu gösteriyor. Yeni iPhone 7’de çift lens sistemli geliştirilmiş kamera var, kulaklık girişi bulunmuyor. Kablosuz kulaklıklar bulunacak. iPhone 7’de muhtemel flaşlı arka kamera olacak, kenarlarda anten bantları bulunmayacak. iPhone 6’dan 1mm daha ince olması amaçlanıyordu, fakat daha büyük pil nedeniyle söylentilere göre iPhone 6s ile aynı kalınlıkta olacak.

Tamamen su geçirmez olan cihazda stereo ses, dokunmatik Home tuşu, daha koyu renk seçeneği bulunacak. iPhone 7’nin boyutu 4.7 inç olurken iPhone 7 Plus ise 5.5 inç boyutunda olacak.

F 1,9 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüğünde yeni çift kamerasıyla iPhone kullanıcıları SLR kalitesinde fotoğraflar ve 3 boyutlu görüntüler çekecek. Böylece daha düşük ışık koşullarında bile yüksek kalitede fotoğraflar çekebileceksiniz.

iPhone 6 Plus’dan yüzde 12.5 daha büyük 1,960 mAh pile sahip olan cihazın şarjı daha uzun süre dayanacak.

TSMC tarafından üretilen yeni jenerasyon A10 işlemci içeren iPhone 7’nin depolama kapasitesi, 16 GB yerine 32 GB’dan başlayacak 256 GB’a kadar çıkacak.

Apple’ın, iPhone 7 ile Apple Watch 2’yi 7 Eylül tarihinde tanıtması beklenirken iPhone 7’nin perakende satış tarihi ise 16 ya da 23 Eylül olacak. (Vasfiye Özcanbaz)

 

“İşte iPhone 7’nin teknik özellikleri” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.