Kategoriler
Otomobil

Aston Martin DB11’e dünya basınından tam not

Aston Martin’in ‘İkinci Yüzyıl’ planı çerçevesinde piyasaya sürdüğü ilk ürünü olan DB11, tüm dünyadaki otomobil severler tarafından takip edilen yayın kuruluşlarından tam not aldı.

DB2/4, DB5 ve yakın geçmişte James Bond için özel olarak tasarlanan DB10 gibi diğer modellerin ardından yeni bir tasarım çağının müjdecisi olan DB11; ön plana çıkan estetiğiyle marka için bir dönüm noktası niteliği taşıyor. Aston Martin tarafından tasarlanan 5,2 litrelik ikiz turbolu V12 motorundan güç alan DB11, otomotiv yazarları tarafından test edildikten sonra performansına dair övgü dolu yorumlar aldı.  İşte tüm dünyanın merakla takip ettiği yayınlarda yer alan yorumlardan bazıları;

Autocar UK 

“Bu otomobil dışarıdan diğer Aston Martinler gibi görünmüyor. Bu başka bir otomobil.”

“Rüzgar çıkışlarındaki metal parçacıklar bunun gerçek olduğuna inanmamız için konmuş. Ama genel olarak baktığımızda DB11’in son dokunuşları her zaman mükemmel.”

“Aston Martin’in bu modeliyle sadece güzel görünen arabalar yaptığını değil, aynı zamanda güzel hissettiren arabalar yaptığını da anlıyoruz.”

Autoexpress UK

“İlk gösteriminde bile söyleyebilirim ki yeni DB11 Aston Martin’in yıllardan beri yaptığı en iyi otomobil.’’

“İçte ve dışta harika görünüyor, yeni twin-turbo motor bir başyapıt; yolculuğu ve yol tutuşu olarak rakipsiz.”

“En yüksek hız ve stil için DB11 rakiplerini bozguna uğratıyor.”

Pistonheads.com

“Bu 2000’lerin başından beri tüm Aston Martin serisindeki dikey/yatay metodolojisinin temelini sarsan ilk belirleyici kırılmadır.’’

“GT, DB11 geçen zaman içerisinde etkileyici bir şekilde rahatlığını, sakinliğini ve zarifliğini kanıtlamış. İtalyan yollarının yüzeyi biraz dalgalı olmasına rağmen DB11 ile hiç sarsıntı hissetmeden akarak yolları geride bıraktık.”

“Bu araçla uzun mesafeleri yüksek hızlarda çok kolaylıkla gidebilirsiniz.”

Carthrottle.com

“Görünüş radikal, Aston olma özelliğine sahip şekilde yenilenmiş.”

“Bu bildiğimiz Aston’dan tamamen farklı ve bu noktada biraz cesaret ile şirket ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermiş.”

“Bayanlar ve baylar, bu geleceğin Aston Martin’i geçmişin değil.”

“Aston Martin’in iç kapsamını daha işlevsel ve etkili şekilde bir araya getirmeye ihtiyacı vardı ve bu tam olarak DB11’de var.”

“Derideki el işçiliği harika. Elektrik sistemleri çarpıcı, içeride çok zarif bir hava yaratılmış.”

“Her tepe çivilenmiş, her klima açma kapama ve her vites değiştirme süreci değişmiş. Hepsinden büyük zevk duydum.”

Motortrend.com

“DB11’in Aston Martin’in tarihindeki en önemli araba olduğunu söylemek abartı olmaz.”

“DB11 ile Aston Martin 21. yüzyıla girmiştir.”

“Bu başarıyla tamamlanmış aracı bir kez daha sürebilmek için can atıyoruz.”

Driving.ca

“600 beygir gücü şaşırtıcı bir sayı. Üretmesi zor, mühendisliği zor ve kontrol etmesi ölümcül sonuçlanabilir. Ama 103 yıldır var olan Aston Martin markası mücadele etti ve 2017’ye ulaştı. DB11 “zorluklardan alınan güç” aksiyonunun en büyük kanıtı olacak.”

“2003 yılında çıkarılan DB9’un yerine getirilen tartışmasız çok iddialı bir otomobil. Diğer bir deyişle, yeni DB11 sadece harika olmakla kalamaz, muhteşem de olmalı. Şirketin geleceği bu otomobilin ellerinde.”

“Her şey fonksiyon ve akılda kalıcı güzellik adına dizayn edilmiş.”

“DB11 ona dokunma arzusu uyandırıyor.”

“Hercules’in mühendislikte bir karşılığı olsaydı görüntüsü ve sesi böyle olurdu. Donanımların sesi de bir o kadar doğal ve güzel; gürültüyü önlemek için kabin içlerine filtre kullanılmış. Anlıyorum ki Reichman tasarım uğruna performansı feda etmemiş. Teşekkürler.”

“DB11’in DB9 başlangıcından sonra gelmesi 13 yıl almış olabilir, ama araba severler için bu dayanılmaz olacak. Aston Martin için DB11 takip edilmesi zor bir hareket olacak.”

Robbreport.com

“Kaslı ve tehditkar ama kıvrak ve zarif vücutlu.”

“DB11 büyüyü bozmuyor: İçinde ve dışında DB11 Aston DNA’sını zamansız bir görünümle üzerinde taşıyor. Golden Mean olan temel tasarım oranları hala üzerinde.”

“DB11 ile Aston Martin, mekanik ve teknolojik donanımını, ilerleyen süre içerisinde markanın efsanevi stilini geliştirmeyi başardı.’’

“Bu araç Aston Martin için parlak bir gelecek sağlayan bir otomobil.”

Cnet.com

“Genel izlenim, özellikle her mevsim uzun yollar yapacak şekilde tasarlanmış böyle büyük bir araba için, kuşkusuz heyecan verici”

“Yeni DB11 olağanüstü görünümlü bir araba. Açıkça DB9 soyundan, ama benim için pek çok şey barındıran bir DB5 gibi görünüyor.”

“DB jenerasyonunda görülmemiş bir aerodinamik!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.