Kategoriler
Teknoloji

Kariyer planınızı Twitter’da çizin

Üniversiteler bitti, son tatiller de yapıldıktan sonra hummalı bir iş arayışı başlıyor. Gençler kariyerlerini çizmek için her geçen gün daha fazla sosyal medyayı kullanıyor. Yeni iş kurmak isteyen girişimciler veya kariyerine yön vermek isteyen herkes Twitter üzerinde araştırma yapıyor.

Artık şirketler Twitter’da özel olarak oluşturdukları kariyer hesaplarından gençlere hem iş tavsiyeleri veriyor hem de açık iş olanaklarını haber veriyorlar. Ayrıca birçok kariyer sitesi de Twitter hesaplarından çalışan arayan şirketleri iş arayanlarla buluşturuyor.

Siz de yeni bir kariyer peşindeyseniz veya yeni döneme yeni bir iş ile girmek istiyorsanız aşağıdaki hesapları takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

@kariyernet: Kariyer.net, en güncel ve çok farklı sektörlerden iş ilanlarını bulabileceğiniz Twitter hesaplarından biri. İlanların dışında hesapta, çalışma ortamınızı iyileştirmeniz, iş hayatınızı nasıl yöneteceğiniz gibi başarıya giden yolda önemli tüyolar da bulunuyor.

@Yenibiris: İlk kez bir iş görüşmesine mi gidiyorsunuz? Doğru meslek seçimini nasıl yapabilirsiniz? Girişimci olmak mı istiyorsunuz? Aklınızda kariyerinizle ilgili tüm soruları; çeşitli tavsiyelerle bu hesapta bulabilirsiniz.

@secretcvcom: Twitter sayfasında ağırlıklı olarak iş ilanlarına yer veren hesapta, geniş bir skalada kariyer çizilebilir. Ayrıca hesapta ilanlara yönelik yorumlarda bulunan kullanıcılarla da doğrudan etkileşim sağlanıyor.

@elemannet: 240 bine yakın firmanın yer aldığı ve 20 bin kadar aktif iş ilanının bulunduğu hesapta, ilanların özelleştirilmiş görsellerle verilmesi daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. Ayrıca iş arayanlara yönelik de özel bilgilendirmelere de hesapta ulaşabilirsiniz.

@AdeccoTurkiye : Uluslararası bir insan kaynakları şirketi olan Adecco’nun Türkiye ofisinin Twitter hesabı, doğru bir kariyer çizilmesi yolunda önemli tavsiyelerde bulunarak hem gençlere yol gösteriyor hem de ünlü yöneticilerin görüş ve deneyimlerini aktarmaları için bir platform oluyor. Üst düzey iş ilanlarının da yer aldığı hesapta, önemli araştırmalar da var.

@engelsizkariyer : Türkiye’nin engelli iş gücü kaynağı olan Engelsiz Kariyer’in Twitter hesabı, engellilerin toplumda daha kolay kariyer edinmeleri için önemli bir sosyal platform görevi görüyor. 10 binden fazla nitelikli engelli adayın yer aldığı hesapta, şirketlerin özel ilanlarına da geniş yer veriliyor.

“Kariyer planınızı Twitter’da çizin” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.