Kategoriler
galeri Otomobil

Kia Rio artık daha sportif

Paris’te düzenlenecek otomobil fuarına az bir süre kala firmalar yeni modellerini birbiri ardına tanıtmaya başladı. Güney Koreli üretici Kia da B segmentindeki güçlü temsilcisi Rio’yu Paris öncesi gün ışığına çıkardı.

DİNAMİK VE MODERN ÇİZGİLER

Bir önceki jenerasyonu tasarımıyla ilgi gören Rio, markanın kimliği haline gelen ’Kaplan Burnu’ ön ızgara ve U LED projeksiyon aydınlatma grubuyla birlikte daha ince ve daha modern bir yüze kavuştu. Selefine göre 15 mm uzun, 5 mm geniş ve 5 mm daha alçaltılan yeni Rio, yeni ön tamponu, dinamik çizgileri, LED destekli stop aydınlamalarıyla birlikte tamamen yenilenen arka bagaj kapağıyla birlikte eski ağırbaşlı görünümünden kurtulup daha sportif bir kimliğe kavuşmuş.

BAMBAŞKA BİR İÇ MEKAN

Yeni Rio’nun iç mekanı da tamamen elden geçirilmiş. Modern ve sportif bir direksiyona ve gösterge paneline kavuşan Rio’nun ön panelinde de sportif çizgiler hakim. Kontrol panelindeki düğmelerin sayısını azaltmış, orta konsolda ise markanın son model Uvo eğlence sistemiyle birlikte büyük bir dokunmatik ekran bulunuyor. Otomobilin baz modelinde kumaş iç döşeme bulunacak. Ancak siyah ya da gri suni deri ve sportif kırmızı deri döşeme seçeneği de bulunabilecek.

DAHA GÜÇLÜ “GT” GELİYOR

Segmentinde Renault Clio, Volkwagen Golf, Ford Fiesta gibi güçlü rakipleri bulunan Rio’nun kaputunun altında hangi güç seçeneklerinin bulunacağı henüz açıklanmadı. Ancak aracın 200 HP güç üreten turbo şarjlı “GT” versiyonun da üretileceği bekleniyor.

Üretimine yılın sonunda başlanacağı belirtilen Rio, önümüzdeki yıldan itibaren showroomlarda yerini alacak.(AYDIN ÖZCANBAZ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.