Kategoriler
Otomobil

Yeni Hyundai i30: Şık, modern ve teknolojik

Hyundai, 2012 yılında piyasaya sürülen ikinci jenerasyonuyla büyük beğeni toplayan i30 modelini yeniledi.

Kompakt sınıfın en güçlü temsilcilerinden biri olan Hyundai i30, daha Avrupai çizgilere kavuşmuş. i30, kalın krom çerçeveli trapez ön ızgara, yeni ön tampon, aydınlatma grubu, bombeli kaputu, düz yan çizgileri, iki katlı izlenimi veren arka tasarımı öne çıkıyor.

DAHA UZUN

Selefine göre daha uzun ve bir miktar daha geniş olan yeni model 4340mm uzunluğunda. Aracın dingil aralığı 2650 mm ile aynı kalırken, 395 litrelik bagaj hacmi ise arka koltuklar yatırıldığında ise 1.300 litreye yükseliyor.

DİKKAT ÇEKİCİ İÇ MEKAN

Yeni Hyundai i30’da en fazla yenilik aracın iç mekanında göze çarpıyor. Tamamen yenilenen ön panel, modern gösterde paneli ile yeni direksiyon simidinin yanısıra en fazla dikkati Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu 8 inç’lik dokunmatik multimedya sistemi çekiyor. Orta konsolun üst kısmına tablet şeklinde konumlandırılan bu sistemin belki de en eleştirilecek tarafı sağ ve sol taraflarında bulunan eski usül düğme sayısının bolluğu olabilir. Aracın giriş seviyesinde ise 5 inç’lik dokunmatik ekran, geri görüş kamerası ve bluetooth bağlantısı bulunacak.

GÜVENLİKTE YÜKSEK STANDART

Barındırdığı teknolojik güvenlik donanımlarına bakılacak olursa yeni model, bugüne kadar bu konuda en yüksek standartlara sahip olan i30 olarak görülebilir. Otomobilde otomatik acil fren, radar destekli akıllı cruise kontrol, kör nokta uyarısı, şerit takip sistemi, sürücü dikkat uyarısı, arka çapraz trafik uyarısı, tabela tanıma gibi bir çok aktif güvenlik sistemi mevcut.

2 BENZİNLİ, 1 DİZEL MOTOR

Otomobil Avrupa’da 2 benzinli ve 3 farklı güç seçeneğiyle 1.6 litrelik dizel motorlar ile satışa sunulacak.  120 HP güce sahip 1.0 T-GDI motor 171 Nm tork üretiyor. 1.4 T-GDI motor, 140 HP güce ve 242 Nm torka sahip. Bu motor 6 kademeli manuel ya da 7 kademeli DCT şanzıman ile tercih edilebilecek. 1.6 litrelik dizel motorun ise 95, 110 ve güncel modelden bildiğimiz 136 HP güç seçenekleri ile satılacak.(AYDIN ÖZCANBAZ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.