Kategoriler
Yaşam

Ev işi yaparak kilolarınıza veda edin

Kilo vermek için aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmanız gerekiyor. Artık vaktinizi spor salonlarında geçirmenize gerek yok.

Ev işi yaparak kalorilerinizden kurtulabileceğiniz belirtiliyor. (Kaloriler yaklaşık 70 kilo ağırlığındaki kişiler için geçerli. Kilosu daha fazla olanların daha çok kalori yakmaları gerekiyor)

İşte kalorileri eriten aktiviteler:

Alışveriş yaparken yorulun: Alışveriş arabasını itmek ve market içinde 1 saatlik gezinti yaklaşık 243 kalori yakmanızı sağlıyor. Markette gezerken tüm besleyici ve sağlıklı gıdaları da tanıyabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçalayın: Birçok dişhekimi günde iki kez en az 2 dakika süreyle dişlerinizi fırçalamanızı öneriyor. Bu süre içinde sadece 5,7 kalori yakabilirsiniz.

Etrafı parlatın: Masalarınızı, raflarınızı ve biblolarınızın tozunu 30 dakika alarak yaklaşık 80 kalori yakarsınız.

Ütü yapın: Yaklaşık yarım saatlik bir ütü 76,5 kalori yakmanızı sağlayacak.

Evinizi boyayın: Evinizin boyanmaya ihtiyacı var, ancak sizin içinizden gelmiyor mu? 3 saatlik ev boyamanın bin 26 kalori yakacağını bilmek size yardımcı olur mu? Ve bunun ikinci kat boyası bir beden küçülmenizi sağlar.

Çamaşır katlayın: Çamaşırlarınızı yıkayıp, kuruttuktan sonra onları yarım saatlik katlama süresi sizden 72 kaloriyi alıp götürecek.

Evinizi güzelce temizleyin: Evde biriken çöplerinizden kurtulurken ve evinizi iyice temizlerken 4 saatlik sıkı bir çalışmada tam bin 800 kalori yakabilirsiniz.

Yer silin: Yere dökülen süt ya da başka bir şeyi dert etmeyin. Yere dökülen bir şeyi silmek sizden 153 kalori çalacaktır.

Yemek hazırlayın: Akşam yemeğini hazırlamak için geçirdiğiniz 30 dakikalık sürede 74 kalori yakacaksınız. Ancak yemekte bu kalorileri geri almamak için, yüksek kalorili, yağlı yemekler yerine sağlıklı olan meyve ve sebzeleri tercih edin.

Eşyalarınız yerlerini değiştirin: Hep aynı düzende oturmaktan sıkıldınız mı? 1 saatlik bir eşya taşımanın bedeli 504 kalori.

Halılarınızı süpürün: 20 dakikalık bir süpürge işi yaklaşık 56 kalorinin yanmasını sağlıyor.

Arabanızı yıkayın: Arabanızı 20 dakika yıkayarak 102 kaloriden kurtulabilirsiniz.

Koyun yerine kalorilerinizi sayın: Hatta uyurken bile kalorilerinizi sayabilir ve 8 saatlik güzel bir uyku ile 360 kalorinize elveda diyebilirsiniz.

Formda olmak için tıklayın: Hatta televizyon izlemek bile bir şeydir. Televizyon önünde 1 saat geçirerek 72 kalori yakabilirsiniz. Tabi ki, aynı anda toz alırsanız. (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.