Kategoriler
Otomobil

Toyota, evinizin elektriğini de üretecek

Toyota, evinizin elektriğini bile üretebilecek hidrojen yakıtlı FCV Plus ve Türkiye’de üretilecek olan tüm detaylarıyla ilk kez sergilenecek C-HR ile Paris Otomobil Fuarı’nda gövde gösterisi yapacak.

Japon otomotiv üreticisi Toyota, 1-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 2016 Paris Motorshow’da Yeni Prius Plug-in Hybrid ve FCV Plus’ın Avrupa prömiyerini gerçekleştirecek.

EVİNİZİN ELEKTRİĞİNİ DE “FCV PLUS” ÜRETECEK

Hidrojen yakıtı; temizliği, depolanma kolaylığı ve yüksek enerji yoğunluğu ile geleceğin enerji kaynağı olarak gösteriliyor. Çevreciliği ile öne çıkan FCV Plus, kendi hidrojen tankının yanında, dışarıda bulunan bir hidrojen kaynağından da elektrik üretebiliyor. Bu sayede FCV Plus; evde veya dışarıda kullanılmak üzere stabil bir elektrik üretim kaynağına dönüşebiliyor.

FCV Plus trafikte olmadığı zaman ürettiği elektriği, enerji altyapısının bir parçası olarak paylaşabiliyor. Böylelikle FCV Plus, elektrik enerjisi üretebilen bir güç kaynağı olarak bir otomobilden fazlasını sunuyor.

EN DÜŞÜK EMİSYON ORANI

Plug in Hybrid teknolojisini dünyada ilk sunan otomobil markası olan Toyota, hibrit teknolojisini kullanarak 2050 yılına kadar CO2 emisyonlarını yüzde 90 oranında düşürmeyi amaçlıyor. Toyota’nın Global Mimari (TNGA) platformu üzerine yapılan Yeni Prius Plug-in Hybrid, EV modu ile keyifli bir sürüş sunuyor. Yeni Prius Plug-in Hybrid aynı zamanda dünyanın ilk güneş panelli sunroof’unu enerji üretmek için sunarak yine bir ilke imza atıyor.

TÜRK MALI C-HR’NİN TÜM DETAYLARI

Türkiye’de üretilecek olan ve dış tasarımı ilk kez Cenevre Motorshow’da gösterilen C-segmenti crossover modeli Toyota C-HR de, kabini de dahil olmak üzere tüm detaylarıyla ilk kez Paris’te sergilenecek.(AYDIN ÖZCANBAZ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.