Kategoriler
Otomobil

Otomobil markamız yok ama, Türk malı Transformers’ımız oldu!

Türk mühendisler, BMW marka otomobili sadece 8 ayda gerçek bir Transformers’a dönüştürdü. Üstelik yeterli paranız varsa yollarda süremeseniz bile bu aracı alıp evinize götürebileceksiniz.

Yurtdışında da büyük ses getirmeye başlayan ve hayata geçirilen en gerçekçi tam fonksiyonlu Transformers projesi, Türk tasarım ve mühendislik firması Letrons’ta görevli 12’si mühendis, 4’ü destek personeli olmak üzere 16 kişiden oluşan ekip tarafından gerçekleştirildi.

SERİNİN YENİ ROBOTLARI YOLDA

Şirket halen dönüşen BMW robotların tüm serisini üretmeye devam ediyor. Üstelik bu robotlardan birine yüksek bir bedel ödeyerek sahip olabilirsiniz. Fakat sahibi olsanız da henüz bu robotla dünyayı dolaşamayacaksınız.

İçinde bir insanın oturacağı çok fazla yer yok, zaten robot otomobiller uzaktan kumandayla çalışıyor. Proje üzerinde çalışan 12 mühendis finansal destek bulursa gelecekte insan tarafından sürülebilen robot üreteceklerine inanıyor. Şu an yürüyemeyen Transformerslar için mühendisler daha fazla para bulurlarsa bir çözüm geliştirebileceklerini düşünüyor.

Herhangi bir model otomobilden Transformers robot üretebileceklerini söyleyen ekip, böyle bir tasarımın fiyatının da az olamayacağını açıkladı. (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.