Kategoriler
Aktüel

Bulutların üzerinde yaşamak

Daha büyüğünü inşa etme tutkusu insanoğlunu her gün biraz daha yükseğe çıkartıyor. Bazıları bulutların üzerinde yaşarken bazıları da bunu görüntülemekle mutlu uluyor.

Chicago’da yaşayan fotoğrafçı Peter Tsai’den 6 yıl önce bulutların üzerinden rüzgarlı şehrin ünlü ufuk çizgisini belgelemesi istenmişti. Sanatçı “Cloud Chicago” isimli projesi ile yoğun sisle örtülmüş şehrin doyumsuz portresini fotoğrafladı.

Tsai, bu görüntüleri çekmek için yolculuğunda sayısız zorluklarla mücadele etti. Hancock Gözlemevi’ne ve Willis Kulesi Balkonu’na çıktı ve böylece farklı açılardan kontrast fotoğraflar çekme imkanı buldu. Kamerasıyla daha yüksek irtifaya ulaşmak amacıyla acele etmeden önce sis sarmalı için gölü izledi. Mükemmel fotoğrafı yakalamak için saatlerce gözlemevinin tepesinde bekledi.

Üzerine çıktığı gökdelenleri saklayan bulutların harika göründüğünü söyleyen Tsai, onların arasında akıp giden sisin akışını izlemenin çok güzel olduğunu belirtti. Çalışmasından yıllar sonra Tsai, “Cloud Chicago” dizisi için düzinelerce etkileyici fotoğraf çekti, ancak durmaya niyeti yok gibi. 50’nin üzerinde fotoğraf çeken fotoğrafçı çok mutlu olduğunu söyledi. (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.