Kategoriler
Otomobil

BMW’nin en sportif SUV modeli X2, görücüye çıktı

BMW’nin 2018 yılında yollara çıkması beklenen ve SUV segmentine yeni bir kan olarak sunacağı sportif X2, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Alman üreticinin altıncı SUV modeli olan X2 , X1’in bir çok parçasının ortak olarak paylaşacak. Ancak model, LED farları ve  benzersiz tasarımıyla daha sportif bir karaktere sahip. Range Rover Evoque’a rakip olarak geliştirilen ve daha maceracı olarak tanımlanan X2, ikinci nesil Mini Countryman ile aynı yapıyı kullanıyor.

X2’nin seri üretim versiyonunda açısal olarak yeniden tasarlanan karakteristik böbrek ızgara, ince LED farlar, tampon altında ve köşelerde büyük hava kanallarıyla birlikte iddialı ve oldukça sportif bir ön yüz bulunuyor. Otomobilin, şişkin çamurlukları, dik ön camı, C sütununa doğru alçalan tavanı, ince uzun arka stop farları ve tamamen farklı arka tasarımı ise aracın sportif kimliğini pekiştiriyor.

Yeni SUV’nin kaputunun altında X1’de de kullanılacak olan 4 silindir benzinli ve dizel motorlar sunuluyor. Benzinli xDrive20i, 2 litrelik turbo şarjlı motoruyla 189 HP güç üretirken, yine 2 litrelik dizel xdrive18d motor ise148 güce sahip. Araçtaki diğer dizel motor seçenekleri ise 187 HP güç üreten xDrive20d ve 227 HP güç üreten xDrive25d olacak.

Standart olarak 6 kademeli manuel şanzımanla sunulacak olan X2’de yine 6 kademeli otomatik vites seçeneği opsiyon olarak sunulacak.(Aydın Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.