Kategoriler
galeri Teknoloji

Toyota’nın mini robotu en yakın arkadaşınız olacak!

Toyota, uzayda konuşan ilk robot olan Kirobo’nun oturduğun 10 cm boyutunda bir avuca sığacak kadar küçük versiyonunu geliştirdi. Kirobo, insan duygularını anlayıp onlarla arkadaşlık edebiliyor.

Toyota’nın insanların hayata ve topluma daha fazla katılacaklarını öngörerek geliştirdiği Kirobo Mini, insanlara benzer bir etkileşim kurabiliyor. İçerisindeki kamerayla insanların yüz ifadelerini analiz ederek onların duygularını anlamaya çalışan Mini robot Kirobo, bu ifadelere göre karşısındaki kişiye insansı tepkiler veriyor. Kendi sesinin tonunu ve hareket tarzını da konuştuğu kişiye göre belirleyen Kirobo Mini, sahipleriyle vakit geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri de hatırlıyor.

Kirobo Mini, kompakt boyutları sayesinde her yere kolaylıkla taşınabiliyor ve Bluetooth yoluyla akıllı telefonlara bağlanarak da kontrol edilebiliyor. İnsanlara bir arkadaş gibi davranmaya programlanan Kirobo Mini, onlarla olan gündelik konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu kişinin yüzüne bakıyor.

Kirobo Mini, Japonya’da 392 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.

“Toyota’nın mini robotu en yakın arkadaşınız olacak!” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.