Kategoriler
Aktüel

Saksağanla çocuğun dillere destan dostluğu

Çocuk ve hayvanların hikayeleri her zaman ilgi görür. Ancak bu hayvan bir kuşsa bu sıra dışı bir durumdur. Üstelik bu dostluk yakında kitap olacak.

Fotoğrafçı Cameron Bloom’un oğlu Noah, 2013 yılında ailesiyle evlerinin yanında yürüyüş yaparken yavru bir saksağan buldu. Aile, veterinerle görüştükten sonra, aile kuşu evlerine alıp büyütmeye karar verdiler ve sıcakkanlılığından dolayı kuşa Penguin adını verdi.

Bir yıl sonra, meraklı kuş aile ile iyice kaynaştı. Özgür olup uçmak yerine her zaman Cameron’un, eşinin ve oğullarının yaşadığı eve döndü.

Çocuklar kuşun dönüşünü sabırsızlıkla bekliyorlardı. Penguin aileye uyum sağladığını onları evin içinde takip ederek hep gösterdi.

Geçtiğimiz yıl, fotoğrafçı Bloom popüler bir Instagram hesabında kuşun resimlerini paylaştı. İnsanlar bunu çok sevdi ve çeşitli sorular sorup, duygularını paylaştılar.

Penguin evin dışında uçuyor, Noah’a eşlik ediyor, evlerinin içinde dolaşıyor veya ev işlerinde onlara yardım ediyor.

New York Times’ın en çok satan yazarı Bradley Trevor Greive geçtiğimiz yıl fotoğrafçının çektiği fotoğrafları da ekleyerek Penguin ve Bloom ailesi hakkında bir kitap yazacağını duyurdu. (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.