Kategoriler
Otomobil

Akıllı otomobillere koruma kalkanı

İnternet bağlantısı kullanan akıllı otomobilleri siber saldırganlardan korumayı hedefleyen yeni bir güvenlik yazılımı geliştirildi.

Özellikle son yıllarda hayatımıza giren internet bağlantıları içeren akıllı otomobillerin bilgi güvenliği, sürüş güvenliği ve can güvenliğini de ilgilendiren hayati bir konu. Bu noktada özellikle bağlantı modülünün güvenliği hayati önem taşıyor.

İNTERNET KULLANAN ARAÇLAR HEDEFTE

Özellikle 3G\4G, WiFi, bluetooth gibi bağlantılara sahip araç multi medya sistemleri  ve telematik kontrol ünitelerinin güvenliğini üst düzeyde sağlanması hedefleniyor. Bu bileşenlerin siber saldırıya uğraması da normal siber saldırılarla aynı yöntemlerle gerçekleşiyor. Siber saldırganlar aracın bağlantı modülündeki yerleşik yazılımlara hackleyerek otomobilin tüm sistemlerine sızabiliyorlar.

MAKİNE ÖĞRENİMİ TEKNOLOJİSİ

Trend Micro ve Microsoft tarafından bu tür hacker saldırılarına karşı Yeni yazılım geliştirme aracı geliştirildi. Sistem, pro-aktif tehdit değerlendirmesi ve saldırı altındayken harekete geçen güvenlik katmanını içeren iki eşsiz özellik sunuyor. Yeni platform otomatik olarak Trend Micro Smart Protection Network’e bağlanabiliyor. Makine öğrenimi teknolojisiyle olağan dışı hareketleri gözlemleyebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.