Kategoriler
Yaşam

Kıvırcık ve uzun saçlara herkes sahip olabilecek

Çağımızın en büyük estetik problemleri arasında yer alan kellik ve saç dökülmesinin çarelerinden biri de saç ekimidir. Yeni bir uygulama ile artık kıvırcık, düz, dalgalı, uzun ya da kısa saç ektirebileceksiniz.

Kellik sorunu yaşayan bir kişinin en büyük hazinesinin ensesinde ya da bedeninde saç ekimi için bulanacak saç kökleri olduğunu söyleyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, klasik ve organik saç ekimini bu alanlardan alınan saç ekimiyle gerçekleştirdiklerini ifade etti. Fakat bazı kişilerde ekim yapacak miktarda saç kökü bulunmadığını belirten Cihantimur, “Bunun için alternatif çözüm geliştirdik ve biyolojik liflerden üretildiği için adını Bio Saç Ekimi olarak adlandırdık” dedi.

Doğal görünümlü saçlara sahip olacaksınız

Son derece kısa bir süre içerisinde, bu suni doğal saç görüntüsündeki bio saçı ektiklerini söyleyen Cihantimur, ekim işlerinin deri altına bir kanca gibi bağlama olanağı sağlayan özel alet vasıtasıyla yapıldığını,  cilt altının bir süre sonra ekilen saçın kökünü sıkıca kavradığını ve herhangi bir şekilde saçların dökülmesi ve kopmasınının da engellemiş olduğunu sözlerine ekledi.

Uzun, kısa, kıvırcık, düz ya da dalgalı saç ektirebileceksiniz

Bio saç ekiminde farklı alternatiflerde ve renk seçeneklerinde saç ekilebildiğini söyleyen Cihantimur, “Uzun, kısa, kıvırcık, düz ya da dalgalı, mevcut saçınıza hangisi uyumluysa, seçim yapıp bu uygulamayla ekim yaptırmanız mümkün. Bio saç ekiminde saçlar uzamıyor, tarama ya da herhangi bir çekmeye karşı mukavemeti var. Kendi doğal saçı gibi son derece doğal bir görüntü oluşturur. Kel olarak yaşantılarını devam ettirmek istemeyenler için son derece konforlu bir alternatif oluşturuyor” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.