Kategoriler
Aktüel

Bu bisiklet Bond filmlerinden çıkmış gibi

Görünüşü, fırlatma koltuğu ve alev makinesi bulunan bu bisiklet adeta James Bond filmlerinden çıkmış bir icat gibi.

Yaklaşık 800 bisikletçinin görüş ve isteklerine göre geliştirilen Bond bike adı verilen bisiklet, yoldaki çukurlar gibi kötü yol koşullarından şikayetçi olan kişilerin sorunlarına çözüm olmak için geliştirildi.

ÇUKURLARA KARŞI ÖZEL MEKANİZMA

Bisiklet, arka tekerlekleri üzerinde oluşturulan mekanizma ile  yollardaki çukurlara ve arazi koşullarına karşı bile önemli bir avantaj elde ediyor. Hatta ön tekerleğin yanına özel bir mekanizmayla yerleştirilen kızak sayesinde bisiklet karda ve buzda bile hareket edebiliyor.

HIRSIZ VE TACİZCİLERİN KORKULU RÜYASI!

Bond Bike da hırsızlar da unutulmamış. Seleye yerleştirilen bir fırlatma sistemi sayesinde bisiklet hırsızı bu emeline ulaşamadan havalara uçurulabiliyor. Ancak bisikletin belki de en ilginç özelliklerinden biri kullanıcıların korkulu rüyalarından biri olan kendilerine çok fazla yaklaşan otomobil ve kamyonlara karşı ürettiği çözüm. Her hangi bir araç sizi yolda taciz ediyorsa gidonun üzerine yerleştirilmiş bir düğme vasıtasıyla çalışan alev makinası, sizi yollarda rahatsız eden sürücüleri yaptıklarına oldukça pişman edeceğe benziyor.  (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.