Kategoriler
galeri Otomobil

Mercedes’in kamyoneti X-Class ortaya çıktı

Hedef kitlesini genişleterek satış grafiğini artırmayı hedefleyen Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, şimdi de Renault-Nissan ile işbirliğiyle geliştirdiği yeni pick-up modeli olan ‘X-Class’ı tanıttı.

İnternette iki farklı konsept tasarım olarak fotoğrafları yayınlanan ‘X-Class’, Nissan Navara platformu üzerinde geliştirildi. Ön kısmında klasik Mercedes kimliği kullanılan sıra dışı ‘pick-up’ın seri üretime geçildiğinde Navara ile daha fazla benzer tasarım ipuçlarını taşıyacağı tahmin ediliyor.

Aracın giriş seviyesinde 4 silindirli dizel motor ve RWD olarak satılacak X-Class’ta çok güçlü V6 dizel motor seçeneği de yer alacak. AWD donanımlı X-Class, 1.1 ton taşıma ve 3.5 ton çekme kapasitesine sahip olacak. Aynı zamanda offroad kabiliyetini yükselten gelişmiş bir çekiş kontrolü ile gelecek yeni araçta Nissan Navara ve Renault Alaskan’da olduğu gibi 5 bağlantılı bağımsız arka süspansiyon yer alacak.

Yeni araçta en büyük bilinmezi ise belki de aracın iç mekanında yatıyor. X-Class’ın seri üretim aşamasında maliyetleri düşürmek için diğer ortak platform araçlarda olduğu gibi direksiyon hariç Navara’nın kabin içini mi, yoksa konsept fotoğraflarında görüldüğü gibi lüksün kalıplara sığmamış bir kabini mi onu da büyük bir olasılıkla ilerleyen zamanlarda göreceğiz. (Aydın Özcanbaz)

https://www.youtube.com/watch?v=mjr_xPzRY2c

“Mercedes’in kamyoneti X-Class ortaya çıktı” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.