Kategoriler
Otomobil

Hyundai, mini SUV’yi yollara hazırlıyor

Güney Koreli otomotiv üreticisi Hyundai’ın son yıllarda yıldızı parlayan mini SUV pazarı için geliştirdiği yeni model kameralara yakalandı.

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticileri neredeyse tüm segmentlerde SUV üreterek ürün çeşitliliğini farklılaştırmaya devam ediyor. Bu duruma bir çok firma gibi kayıtsız kalmayan Hyundai, yeni geliştirdiği mini Tucson ile segmentinde Nissan Juke, Renault Kaptur, Peugeot 2008, Honda HRW, Opel Mokka gibi modellere rakip olmak istiyor.

İ20 TEMELİ ÜZERİNDE GELİŞTİRİLDİ

Hyundai, Tucson’un Avrupa’nın pek çok ülkesinde güçlü satış performansı elde etmesiyle, bu araç ve bir hatchback otomobil arası ebatlarda yeni bir SUV üzerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. B segmentinde yer alan i20 temeli üzerinde geliştirilen mini SUV, gücünü ise C segmenti temsilcisi i30’dan alacak. Yeni modelde turbo şarjlı 3 silindirli 1.0 litre ve 1.4 litrelik benzinli, 1.6 litrelik dizel motorlar yer alacak.

SIRADIŞI KİMLİK!

Test sürüşleri sırasında casus fotoğrafçılara yakalanan yeni Hyundai, markanın kimliğini yansıtan V şekilli ızgarayla birlikte Nissan Juke’da olduğu gibi çift sıra farların kullanıldığı sıra dışı bir yüze sahip olacak. Standart donanımda önden çekişli olarak olarak sunulacak modelde dört tekerlekten çekiş seçeneği de yer alacak.

Yeni kompakt SUV’nin 2017’nin ikinci yarısında yollara çıkması planlanıyor. Hyundai’ın yeni SUV’sinin ardından, popülaritesi düşen diğer MPV modellerinde olduğu gibi ix20’nin de pazardan çekilebileceği düşünülebilir. (Aydın Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.