Kategoriler
Yaşam

Enerjinizi artırmanın yolları

Enerjiniz düştüğünde, bütün işler zor gelir. Tatile çıkmak, alışveriş ve yemek yapmak, dekorasyon, toplantılar, kutlamalar ile mücadele etmek bile kimi zaman insana zor geliyor.

Enerjinizi yüksek tutmak için egzersiz yapmak ve yeterince uyumak gibi yapabileceğiniz bir sürü şey var. Fakat, daha fazla enerjiye ihtiyacınız varsa ne yapabilirsiniz? The Huffington Post’ta yer alan habere göre, bu stratejileri deneyebilirsiniz:

Güneşi görünce dışarı çıkın

Işık yoksunluğu insanı yorgun hissettiren nedenlerden biridir. Araştırmacılar, ışığın ruh halini iyileştiren beyin kimyasallarını harekete geçirdiğini söylüyorlar. Ekstra destek için, sabah ilk işiniz güneşle buluşmak olsun.

Tempolu bir yürüyüş yapın

Hatta 10 dakikalık bir yürüyüş bile size enerji dalgası verebilir ve tansiyonunuzu düşürebilir.

Enerjik rolü yapın

Çabuk çabuk hareket ederek iş yapın, hatta telefonda konuşurken bile yürüyün, sesinize enerji katın. Enerjiniz çokmuş gibi davranın.

En sevdiğiniz enerjik şarkıyı dinleyin

Müzik anlık çıkışlar verir.

Enerjik bir arkadaşınızla konuşun

Sadece bizim enerjimiz diğer insanlarla etkileşime girmez, aynı zamanda onların duygularını da yakalar, enerjilerini alırız. Taşkın bir arkadaşınızın enerjisini yakalayarak, ferahlamaya çalışın.

Yapılacaklar listenizdeki bir maddeyi başarıyla bitirin

Markete gitmeniz, arkadaşınıza ev yapımı bir hediye hazırlamanız, bir akrabanızla telefon görüşmesi yapmanız gerekebilir. Bunları gerçekleştirirken sorun yaşıyorsanız, sabah ilk iş olarak bunları yapmayı deneyin. Bir gece önceden, neyi yapacağınıza karar verin, sonra uyanın ve onu yapın.

Temizlik yapın

Birçok insan için, evinin düzeni kendi iç sakinliğine katkıda bulunuyor. Kendinizi bunalmış ve neşesiz hissederseniz, evi toparlamayı deneyin. Dip köşe temizlik yapmayın, sadece üstten bir toparlayın.

Zıplayın

Birkaç kez aşağı ve yukarı zıplayın. Enerjinizin artmasına yardımcı olacağından emin olun.

Yemek yemeyi deneyin

İnsanlar düşük olan enerjilerini artırmak için sık sık değişik yiyecekleri deniyor. Gerçekten açsanız, bu yardımcı olabilir. Eğer aç değilseniz, dondurma yemek ciddi anlamda yardımcı olmayacaktır.

Durgun olmayı bırakın

Bu yıl yeni yıl kartları hazırlamayacak mısınız? Bayram geldiğince özel yemekler yaptınız mı? Tüm bunları ertelemeyin. Bayram ve özel gün gelenekleri harikadır ve insana enerji verir. (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.