Kategoriler
Otomobil

Yeni Fiesta artık daha teknolojik

Ford, dünya çapında en sevilen modellerinden biri olan B segmenti temsilcisi Fiesta’yı dört farklı versiyonuyla birlikte Köln’de düzenlenen ‘Go Further’ etkinliğinde tanıttı.

Vignale, ST-Line, Titanium ve standart hacbakten daha yüksek olan Active Crossover versiyonlarından oluşan yeni Fiesta’lar daha fazla kişiselleştirme seçeneği, zarif tasarımı, ergonomik iç mekanı ve artırılmış kalitesiyle öne çıkıyor.

TASARIM HATLARINA SADIK KALIYOR

Genel olarak selefinin hatlarını taşıyan yeni Fiesta daha düz kaputu, ince burnu, dar ön ızgarası, yeni tamponlar, ön ve arka aydınlamalarıyla birlikte bir önceki modelden farklılaşıyor. Yine eskisine göre 71 mm daha uzun ve 12 mm daha geniş olan yeni Fiesta’nın dingil aralığı ise 4 mm daha artırılmış. Bununla birlikte artırılan ön ve arka iz açıklıklarıyla birlikte otomobil yere artık daha sağlam basıyor.

SINIFINDA ÇITAYI YÜKSELTTİ

Segmentinde dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş modeli haline gelen yeni Fiesta’da, iki kamera, üç radar ve 12 ultrasonik sensör aracın etrafını 360 derece izleyebiliyor. Fiesta’daki diğer teknolojik özellikleri arasında gece karanlıkta çarpışmayı önleyici gelişmiş yaya algılama, adaptif hız sabitleme, şerit koruma, aktif park yardımı gibi sistemlerin yanı sıra orta konsolu tuş karmaşasından kurtaran 8 inçlik multimedya ekranının yanı sıra Ford’un sofistike SYNC 3 sesli kontrol sistemi de yer alıyor. Fiesta aynı zamanda B&O PLAY Sound System’i bulunan ilk Ford modeli.

EKONOMİK VE GÜÇLÜ MOTORLAR

Yeni Fiesta’nın kaputunun altında 140 HP’ye kadar güç üretebilen 3 silindirli 1.0 litrelik benzinli EcoBoost ve yeni 120 HP’lik 1.5 litrelik TDCi dizel motorlar yer alacak. Dakikada 4.500 devire sahip olan EcoBoost motor aynı zamanda sadece 14 salise içinde silindirlerden birini durdurup yeniden çalıştırarak sürüş konforuna zarar vermeden yakıt tasarrufunu artırıyor.

OTONOM ARAÇLAR AVRUPA YOLLARINDA TEST EDİLECEK

Öte yandan ‘Go Further’ etkinliğinde önümüzdeki yıl otonom araçların Avrupa yollarındaki testlerinin başlayacağını duyuran Ford, yeni Mustang Black Shadow ve Blue Edition modelleriyle birlikte yeni Transit Custom Black Edition ve Sport serilerini de tanıttı. (Aydın Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.