Kategoriler
Otomobil

Honda, yapay zekaya sahip otomobilini tanıtacak

Honda, hisleri algılayabilen ’emotion engine’ adlı yapay zekaya sahip elektrikli araç konsepti NeuV modelini CES 2017’de tanıtacak.

Yapay zeka, robot ve big-data gibi günümüzün başlıca teknolojik kavramları harmanlayarak bütünsel bir mobilite deneyimine dönüştürecek olan Honda, Las Vegas’taki dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2017’de  öncülük ettiği “Mobilite Ekosistemi İşbirliği”ni de konuşacak.

YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATACAK

Japon üretici, mobilite deneyimini yeniden tanımlayan geleceğin teknolojilerini interaktif ve deneyimsel bir konseptle fuar ziyaretçileriyle buluşturacak. Ziyaretçiler trafik sıkışıklığını azaltma yollarının yanı sıra yeni araç içi bağlantı modları gibi insanların hayatlarını kolaylaştırma potansiyeli taşıyan teknolojileri keşfetme ve deneyimleme fırsatı bulacak. Honda’nın standında ayrıca sürücü ile etkileşimde yeni bir dönem başlatacak olan ve hisleri algılayabilen “emotion engine” adlı yapay zekaya sahip elektrikli araç konsepti NeuV da olacak.

KÜRESEL İŞBİRLİĞİNİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKIYOR

Fuarda şehir içi mobilite, yapay zeka ve robot konseptlerini tanıtacak olan Honda, ayrıca küresel markalarla yapacağı işbirliğinin detaylarını da açıklayacak. İnovasyona ve yeni işbirliklerine açık Honda, ayrıca daha üretken ve eğlenceli bir mobilite deneyimi yaratacak yeni şirketler ve küresel markalarla işbirlikleri yapacağını açıklayacak. Honda’nın CES’teki basın toplantısına Honda Ar-Ge Başkanı ve CEO’su Yoshiyuki Matsumoto da katılacak ve basın toplantısında şirketin robot teknolojileri uygulamalarını gözler önüne seren konsept motosikleti tanıtacak.

Honda, 2030 yılına kadar küresel satışlarının üçte ikisinin yakıt hücresi ve bataryalı elektrikli araçlar da dahil hibrit, plug-in hibrit ve elektrikli araçlardan oluşmasını hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.