Kategoriler
Otomobil

Lexus’tan müziğe ve mimiğe duyarlı otomobil

Teknolojinin büyük desteğini arkalarına alan otomobil firmaları ürettikleri modellerin tanıtımı için sınır tanımıyor. Lexus’un müziğe duyarlı hale dönüştürdüğü otomobili klipte oynatıldı.

Hollywood’un, televizyon sektörünün, müzik sektörünün ve otomotiv sektörlerinin birbirlerinin en önemli destekçisi haline dönüştüğü günümüzde birbirinden ilginç projeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Toyota’nın 2011 yılında dış cephesini LED panellerle kapladığı ‘Insane’ konsept aracıyla tanıttığı teknoloji, Japon üreticinin lüks segmentteki temsilcisi Lexus ile gerçeğe dönüştü.

Yüzeyi 41 bin 999 adet programlanabilir LED aydınlatma ile kaplanarak müziğe duyarlı hale dönüştürülen Lexus IS müzik klibinde yer aldı. Arnavut asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa’nın “Be the One” klibinde aktör Ansel Elgort ile birlikte yer alan Lexus LIT IS, panellerinde yansıttığı dinamik grafikler ve videolarla ilgi odağı oldu.

YOUTUBE’DA BÜYÜK İLGİ

Yan yana koyulduğunda 800 metre civarında uzunluğa erişen LED şeritleri tamamen aydınlatıldığında 175 bin lümen ışık üretebiliyor. Müziğe ve mimiklere göre farklı renkler üretebilen Lexus LIT IS’in yer aldığı video klip, Youtube’da günde 160 binin üzerinde izlendi. (Aydın Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.