Kategoriler
Otomobil

BMW ‘M’ başka bahara kaldı, i8M geliyor

BMW, bir süredir konuşulan bağımsız bir M modeli üretimini erteleyerek, hibrit spor otomobili i8 üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırılacağını açıkladı.

Otomotiv sektöründe SUV segmentiyle birlikte son yıllarda en büyük yarış belki de spor otomobil segmentinde yaşanıyor. Firmaların kendi bünyelerinde ürettikleri yüksek performanlı spor modellerin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde ortaya bağımsız markalar bu sektördeki rekabetin dozunu her yıl yukarılara taşıyor.

Yüksek performanlı spor otomobil üreticileri arasında haklı bir yer edinen BMW’nin bir süredir bağımsız bir “M” grubu üzerinde yoğunlaştığı konuşuluyordu. Ancak, diğer markaların yanında özellikle şu anda R50 üzerinde çalışmalarını sürdüren AMG’ye rakip olması amaçlanan bağımsız M grubu otomobilin ertelendiği duyuruldu.

i8 VE i3’ÜN ‘M’ VERSİYONLARI OLACAK

Alman üreticinin mevcut i8 modelini tehlikeye atmamak için böyle bir kararı aldıkları düşünürken, M Bölümü Satış ve Pazarlama Müdürü Peter Quintus, i8 ve i3’ün M versiyonlarının olacağını belirterek, bunun BMW iki markayı birleştirince M grubunun elektrikli hale gelmesinde basamak haline geleceğini söyledi. Quintus, ayrıca i8’in M versiyonunun uzun soluklu bir strateji olduğunu da ifade etti. (Aydın Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.