Kategoriler
Otomobil

Toyota, en ateşli Yaris’i yollara hazırlıyor

Toyota, B segmentinde bugüne kadar yakıt ekonomisiyle ön plana çıkan Yaris’in yüksek performanlı versiyonunu yollara çıkarmak için düğmeye bastı.

Japon otomotiv devi Toyota’nın ralli parkurları için geliştirdiği 375 HP motor gücü ve 425 Nm tork üretecek WRC’nin lansmanının ardından Yaris’in yüksek performanslı versiyonu satışa çıkacak.

SEGMENTİNDE GÜÇLÜ RAKİPLERİ VAR

Segmentinde Fiesta ST, Volkswagen Polo GTİ, Peugeot GTİ ve Nissan Micra Nismo gibi güçlü rakipleri bulunan yeni performanslı Yaris’in Gazoo olarak adlandırılacağı belirtildi. Toyota Europe’ın Twitter üzerinden duyurduğu araç iki kapılı gövde, inceltilmiş yüzü, şişkin çamurluklar, alçak sürüş pozisyonu, geniş alaşım jantlar, düşük profil lastiklerin yanı sıra arka spoiler gibi body kit göze çarpıyor.

1.6 LİTRE MOTORLA TATMİN EDİCİ PERFORMANS

Yüksek performanlı Yaris’le ilgili henüz çok fazla detay yok. Ancak yeni aracın 375 HP’lik WRC performansı sunmasını bekleyenler biraz hayal kırıklığına uğrayacak. Yaris Gazoo’nun 1.6 litrelik çift turbo beslemeli motoruyla yukarıda saydığımız rakipleri gibi 200 HP civarı güç üretmesi ve benzer performanslar sergilemesi bekleniyor. (Aydın Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.