Kategoriler
Sağlık

National Geographic’de bir Türk doktor

Tüm dünyada saç dökülmesi sorunu yaşayan genç-yaşlı, kadın-erkek herkesin başvurduğu yöntemlerden birisi de saç ekimi. Ancak bu konuda Türkiye bir adım öne geçti ve ülkemizde uygulanan saç ekimi uygulamaları belgesellere konu oldu. National Geographic’in Explorer program ekibi, Dr. Koray Erdoğan ile iki günlük çekim yaptı.

National Geographic’in Explorer program ekibinin saç cerrahisi alanında yaptığı araştırma onları İstanbul’a, saç cerrahisi alanında uzmanlaşmış Dr. Koray Erdoğan’a getirdi. Ekim ayında Türkiye’ye gelen Explorer ekibi, Dr. Koray Erdoğan ile İstanbul’daki ASMED kliniğinde iki gün süren bir çekim yaptı.

Programı ünlü aktör Peter Segal sunuyor

Her bölümünü farklı bir ünlünün sunduğu Explorer programının Dr. Koray Erdoğan ve ASMED’e ayrılan 6. Bölümünü ise “Wait Wait… Don’t Tell Me!” ve PBS’in “Constitution USA with Peter Sagal” programlarının ev sahibi ünlü aktör Peter Sagal üstlendi. Dr. Erdoğan ile saç ekimi teknikleri ve saç ekimi yaptıran hastaların psikolojileri üzerine röportajlar yapan Peter Sagal, aynı zamanda saç ekim operasyonunun tüm aşamalarını ekrana taşıdı. Dr. Erdoğan, çekimler sırasında kendisi de saçsız olan Peter Sagal’ı da muayene etti ve ortaya oldukça eğlenceli sahneler çıktı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de yayınlanan belgesel, ilkbaharda da Türkiye’de yayınlanacak.

ABD ve Avrupa, Türk doktoru yakından izliyor

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu olan ve 16 yıldır bu alanda çalışan Dr. Koray Erdoğan, tanıttığı yeni ameliyat teknikleri ve geliştirdiği operasyon aletleriyle özellikle ABD ve Avrupa’daki meslektaşları tarafından yakından tanınan ve izlenen bir isim. Uzun yıllardır hem konunun dünyadaki diğer uzmanları hem de saç ekimi yaptıran ve yaptırmayı düşünen hastalar arasında işinin uzmanı olarak Koray Erdoğan gösteriliyor. Ayrıca şimdiye kadar sayısız konferans ve seminer veren Erdoğan, saç ekimi üzerine çok sayıda uluslararası kongreye katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.