Kategoriler
Yaşam

Çikolata severlere iyi haber

Nesilden nesile geçen çikolatanın sivilcelere yol açtığı inanışının doğru olmadığı, bu düşüncenin sadece bir efsaneden ibaret olduğu açıklandı.

Çikolata ile sivilceler arasında bir bağ bulmaya çalışan araştırmacılar bu iddiayı destekleyen bilimsel bir kanıt bulamadı. Gerçekte, spesifik olarak hiçbir yiyecek, sivilceye yol açmıyor. Yapılan bir başka araştırmaya göre beyaz ekmek ve pasta gibi yüksek glisemik yiyeceklerle sivilceler arasında bir ilişki olduğunu iddiasını inceleyen Amerikan Akne ve Rosacea Derneği şimdiye kadar kesin sonuca ulaşamadı.

Bunun çikolata seven, ancak sivilcelerinin artmasından korkanlar için sevindirici bir haber olduğunu belirten uzmanlar, çikolatanın sivilceye yol açmamasına rağmen, çikolatada yüksek miktarda kalori ve yağ olduğunu söylüyorlar. Bu nedenden dolayı, tatlı isteğinizi bastırmak için bitter çikolatayı tercih edin. Çünkü, bitter çikolatada yağ oranı daha düşük, ayrıca bitter çikolatanın kan basıncı ile kolesterolü düşürdüğü rapor ediliyor. (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.