Kategoriler
Otomobil

Yeni Infiniti Q60’a tasarım ödülü

Infiniti’nin Sport Coupé modeli Q60, en önemli sektörlerarası ürün tasarım ödüllerinden olan “iF Design” Tasarım Ödülü’nü kazandı.

iF Tasarım Ödülleri’nin “Otomobil” kategorisinde ödüle hak kazanan Q60’ın tasarımı, rakiplerinden kolayca ayrılmasını sağlıyor. 3.0 litrelik yeni bir V6 twin-turbo motora sahip Q60, D segmenti sport coupé bir aracın sunduğu heyecan verici performansın da altını çiziyor. İkinci nesil direkt adaptif direksiyon sistemi ve yepyeni dijital süspansiyon gibi dinamik iyileştirmeler, performans için tasarlanan ve üretilen bu sport coupé modelin öne çıkan özellikleri.

Dünyanın dört bir yanında gelen ve birçok farklı sektörü temsil eden iF Design Ödülü, 58 bağımsız tasarım uzmanından oluşan jürisiyle; inovasyon, işlevsellik, ergonomi, estetik ve üretim süreci ile ürün özelliklerinin sürdürülebilirliği kriterlerine göre değerlendiriliyor.

Infiniti, geçtiğimiz yıl da “Profesyonel Konsept”e sahip ürün tasarımıyla Q80 Inspiration fastback sedan konseptiyle “iF Design” Tasarım Ödülü’ne hak kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.