Kategoriler
Sağlık

Mide bulantılarına karşı taze Hindistan cevizi

Vitamin, antioksidan ve mineraller bakımından zengin olan taze Hindistan cevizi hamilelik döneminde kadınların en destekleyici yiyeceklerinden biri.

Hindistan cevizi, mide bulantılarını gidermesinin yanında suyunun sıfır kolesterol içermesiyle de anne adayının fit görünümünü korumasına yardımcı oluyor.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, taze Hindistan cevizinin faydalarını şu şekilde açıklıyor:

MİDE BULANTISINI ÖNLÜYOR, BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLİYOR

Young Coconut olarak da bilinen taze Hindistan cevizi oldukça önemli ve hamileler için özellikle mide bulantısında birebir etkilidir. Bu meyvenin hamilelik süresince oluşan anomalileri de engellerken, suyunun ise bağışıklık sistemini destekleyerek anneyle bebeği oluşabilecek hastalıklara karşı koruyor.

PARAZİTİ ÖNLÜYOR, TİROİDİ TEDAVİ EDİYOR

Taze Hindistan cevizi suyu düzenli olarak tüketildiğinde çocuklarda parazit oluşumunu önlüyor. Tiroid hastalığında iyileştirici özelliği bulunuyor. Ayrıca bu tropikal meyvenin suyu özellikle epilepsi tedavisinde de kullanılıyor. Düzenli olarak her gün Taze Hindistan Cevizi suyu içen çocuklarda epileptik tedaviler uygulandığında ciddi anlamda düzelmeler kaydedilmekte. Bu arada çok ciddi sakinleştirici etkisi var. Kansere karşı savaşçı olma özelliği de bulunan bu özel meyvenin kemik erimesinden ülsere kadar pek çok hastalığa iyi geldiği söylenebilir.

KARIN YAĞLARINI ERİTİYOR

Taze Hindistan Cevizi, ciddi derecede tok tutucu özelliği ile çok acıkanlar için bir panzehir görevi gördüğünü dile getiriliyor. Sıcak mevsimlerde düzenli kullanılması halinde ise karın yağlarını eritiyor.(Vasfiye Özcanbaz)