Kategoriler
Yaşam

Sağlıklı yaşamak için 7 öneri

Kendinizi stresli hissediyorsanız, yeni yılı önceliklerinizi yeniden düzenlemek ve yeni hedefler belirlemek için bir fırsat olarak düşünün. Hayatınıza yeni bir başlangıç yapın.

Foxnews.com’da yer alan habere göre, özellikle Amerikalılar’ın üçte ikisi obeziteyle savaşıyor, bu nedenle  çözüm listesinin başında kilo verme ve sağlıklı yaşam geliyor. Aşırı kilolu olmasanız da, çoğumuz birkaç kilo vermek isteriz. Kilo verme programları bazı insanlar için komik görünebilir. Vücudun ve ruhun gıdaya ihtiyacı var. Aynı anda hepsini besleyebilir misiniz? Aktivitelerinizi zenginleştirerek, kendinizi daha iyi hissettirecek sağlıklı bir yaşam tarzı uygulayabilirsiniz. İşte size sağlığınızı ve duygularınızı iyileştirecek 7 tavsiye:

Su için

Gün içinde bol miktarda su için. Bu toksinleri ortadan kaldırır, susuzluğunuzu giderir ve kendinizi tok hissetmenizi sağlar.

Sebze tüketin ve günde bir kez organik gıda yiyin.

Küçük porsiyonlar halindeki organik sebze ve meyve, çiğ tohumlar ve kabuklu yemişler sadece kilo vermenize yardım etmez, ayrıca kalp hastalığını, felci önlemeye yardımcı olur, kan basıncını ve kolesterolü kontrol eder ve vücudun bağışıklık sistemini düzenler.

Her gün egzersiz yapın

Bu vücudunuzu toksinlerden arındırır. Sitenizin etrafında yürüyüş yaparak başlayabilirsiniz. Her hafta yürüyüş yaptığınız süreye 10 dakika ekleyin. Merdivenlerinizi egzersiz aracı olarak kullanın. Egzersiz kalbinizi güçlendirmenin ve metabolizmanızı, ruh halinizi ve güveninizi geliştirmenin en iyi yoludur.

Tutkularınızın peşinden gidin

Normalde yapmadığınız, ancak hoşlanacağınız bir şey yapın. Müzik çalmak, resim yapmak ya da bahçenizle ilgilenmek olabilir. Bunu kendiniz için yapın.

Sosyal etkinliklere katılın

Zamanınızı yardım kuruluşlarında dostça bir gülümseme ve yardım eline ihtiyacı olanlarla geçirmeniz ruh halinize de iyi gelecektir. Bir hastanede, kanser merkezinde ya da çocuk esirgeme kurumunda birkaç saat vakit geçirebilirsiniz.

Öfkenizi yenin

Öfkenizi ve kininizi bir kenara bıkarın. Yaşamınızı negatif duygular ya da kişisel pişmanlıklar üzerine kurmayın.

Gülümseyin

Eğlenin, gülümseyin, sabırlı ve pozitif olun. İyi bir tutum motive olarak kalmanıza yardım edecek ve hayattaki hedeflerinize ulaşma yeteneğinizi artıracaktır. (Vasfiye Özcanbaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.