Kategoriler
Otomobil

Nissan, Juke’un yerini alacak yeni crossover modeli Kicks’i tanıttı

Nissan, kompakt crossover segmentinde yeni temsilcisi Kicks’in Kuzey Amerika lansmanını gerçekleştirdi.

Sıradışı Juke’un yerine geçecek yeni model kübik tasarımıyla dikkati çekiyor. Juke’tan daha büyük boyutlara sahip olan yeni model, geometrik çizgileri, şişkin çamurlukları, V formlu ön ızgara, bumerang formuna sahip ön far ve arka stop lambaları ile Nissan’ın yeni tasarım anlayışından izler taşıyor.

Yeni Kicks, coupe formunda tasarımına rağmen daha geniş arka oturma grubu ve sınıfının en büyük bagaj alanlarından birine sahip. Şüphesiz bunda en büyük etkenlerden biri de Juke’dan daha uzun dingil aralığını sayabiliriz.

İç mekan görünümünde daha geleneksel ve sade çizgiler taşıyan Kicks’te, konu teknolojiye gelince iş değişiyor. Akıllı telefon entegrasyonu için Apple CarPlay™ ve Android Auto™ ara yüzlerine sahip 7 inçlik bilgi ve eğlence sistemini bünyesinde barındıran bu sistem, Kicks SR Premium Package ile birlikte sunulan Bose® Personal® Plus ses sistemi benzersiz bir ses deneyimi öne çıkıyor.

1,6 litre hacimli dört silindirli benzinli motorla satışa sunulacak yeni kompakt crossover 125 HP güç ve 155 Nm tork üretiyor. Xtronic otomatik şanzımanla entegre edilen silindir başına dört supap veya değişken supap zamanlaması (CVTCS) gibi teknolojilere sahip olan atmosferik motor fabrika verilerine 100 kilometrede ortalama 7,1 lt yakıt tüketim değerine imza atıyor.

Yeni Nissan Kicks, Nissan Intelligent Mobility ve Akıllı Çevre Görüş Sistemi gibi donanımların dışında tüm donanım paketlerinde Otomatik Acil Durum Freni de standart olarak sunuyor.

Nissan Kicks, yaklaşık 20 bin USD’lık fiyatıyla, Haziran 2018’de Kuzey Amerika pazarındaki yerini alacak.(Aydın Özcanbaz)