Kategoriler
Otomobil

Subaru, VIZIV Tourer Concept’i Cenevre’de tanıtacak

Japon otomotiv firması Subaru, Viziv Touerer Concept modelini Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanınatacak.

6 Mart 2018 tarihinde 88. kez düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak Viziv Concept modelini 8 Mart – 18 Mart tarihleri arasında inceleme şansına sahip olacak.

VIZIV PERFORMANCE CONCEPT, TOKYO’DA TANITILMIŞTI

Subaru VIZIV olarak adlandırdığı konsept serisinin “Performance” modelini ise Tokyo Motor Show’da sergilemişti. Bu serinin ilk “Sedan” gövdeli aracı olan VIZIV Performance Concept, Subaru’nun Simetrik Sürekli Dört Çeker altyapısına sahip.

Subaru’nun otonom yani kendi kendine gidebilen otomobilleri geliştirme sürecindeki en önemli sürüş destek teknolojilerinden EyeSight’ın en gelişmiş versiyonuyla donatılan araç, ileri düzeyde sürüş destek sistemleri ile de dikkat çekiyordu.

Subaru VIZIV Performance Concept, 4630 mm uzunluğunda, 1950 mm genişliğinde ve 1430 mm yüksekliğinde. Dingil mesafesi 2730 mm olan araç 5 kişilik.

VIZIV Performance Concept’teki sistemlerin 2020 yılına kadar seri üretim otomobillere aktarılması planlanıyor.

EYESIGHT GÜVENLİK SİSTEMİNE ÖDÜL

Subaru’nun geliştirdiği Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight, Japon Tekno-Ekonomi Topluluğu’nun 6. Teknoloji Yönetimi ve İnovasyon Ödülleri’nde Başkanlık Ödülü’nü kazandı.

Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight, insan gözünden esinlenilerek tasarlanmış çift kamerası sayesinde son derece etkili güvenlik sağlıyor. Sürüş güzergahı üzerindeki taşıtlara, yayalara, bisikletlilere ve motorculara çarpmamak için sürücüye destek olan bir sistem olan EyeSight, Çarpışma Önleyici Frenleme, Çarpışma Önleyici Gaz Kontrölü, Adaptif Hız Kontrolü, Şerit İhlal Uyarısı, Şeritte Kalma Asistanı, Trafikte Hareket Uyarısı ve Dengeli Sürüş Uyarısı gibi fonksiyonlarla sürücünün üzerindeki yükleri azaltıyor.