Kategoriler
Teknoloji

Samsung Galaxy S9, yeni kamera özellikleriyle geliyor. Fiyatı ne olacak?

Samsung kamera özellikleriyle dikkat çeken yeni Galaxy S9 ve S9+ modellerini, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde (MWC) tanıttı.

Samsung Galaxy S9 ve S9+, resim, video ve emojileri kişiselleştirerek hareketli olmalarını sağlayan Artırılmış Gerçeklikli Emojiler (AR Emoji), saniyede 960 kare çekebilen ultra ağır çekim özelliği ve sınıfının ışığa göre otomatik ayarlanabilen değişken diyaframlı kamerası dikkat çeken özellikler arasında yer aldı.

YENİ KAMERA ÖZELLİKLERİ

Saniyede 960 kare çekebilen ve seçilen karedeki hareketi tespit ederek kaydı otomatik olarak başlatan ultra ağır çekim özelliği Yeni Galaxy S9’un dikkati özellikleri arasında ön sıralarda yer alıyor. Yeni Galaxy S9 ve S9+’ın f:1.5 ve f:2.4 arasında çift diafram açıklık değerlerine sahip kamerası karanlık ortamlarda daha berrak ve canlı fotoğraflar çekilmesine yardımcı oluyor.

AR Emoji, veri-tabanlı bir makine öğrenimi algoritması kullanıyor. Bu algoritma, kullanıcının 2 boyutlu görüntüsünü analiz ederek ve 100’den fazla yüz ifadesi ile karşılaştırarak göz kırpması, kafa sallama gibi ifadeleri taklit eden 3 boyutlu bir model oluşturuyor. AR emoji gerçek hayattaki duyguları istenilen uygulamada paylaşılacak formatta emojilere dönüştürüyor.

Samsung’un kameraya entegre edilen akıllı platformu Bixby artırılmış gerçeklik ve derin öğrenme tekniklerini kullanarak kullanıcının çevresi hakkında yardımcı bilgiler sağlıyor. Bixby, gerçek zamanlı nesne algılama ve tanıma özelliği sayesinde kameranın odaklandığı görüntüye ilişkin bilgi üretiyor. Canlı Çeviri özelliği ise, kullanıcıların yabancı dillerdeki ifadeleri anında Türkçe’ye çevirmesine veya Türkçe ifadeleri yabancı dillere çevirmeye imkan veriyor.

ÇİFT HOPARLÖR VE SONSUZ EKRAN

Galaxy S9 ve S9+, 360 derece ses etkisi veren Dolby Atmos’u da destekleyen yeni stereo hoparlörüyle birinci sınıf ses kalitesi sunuyor. Sonsuz Ekran tasarım anlayışını sürdüren Super AMOLED ekran, kullanıcının dikkatini dağıtan hiçbir unsura yer vermeyerek seyir keyfini artırıyor. Samsung’un getirdiği IP68 suya ve toza dayanıklılık, hızlı kablosuz şarj, göz taraması ve yüz tanıma teknolojileri yeni Galaxy S9 ve S9+’ta yer almaya devam ediyor.

SAMSUNG GALAXY S9 VE S9+’UN FİYATLARI

Samsung Galaxy S9 64GB 4.599 TL, Galaxy S9+ ise 5.199 TL’den başlayan fiyatlarla ön satışa sunuldu.