Kategoriler
Otomobil

Alpine üç yeni versiyonunu tanıttı

 

Alpine, A110 Premiere Edition’ın lansmanının ardından, spor otomobilinin üç yeni versiyonu,  A110 Pure, A110 Legende ve Signatech tarafından geliştirilen A110 GT4 modellerini tanıttı.

Pure, dağ yollarında hafiflik ve vites hassasiyetinin yaşattığı sürüş keyfini bilen Alpine DNA’sından vazgeçemeyen müşteriler için tasarlandı. Légende ise günlük sürüşün yanı sıra uzun yolda da daha fazla zerafet ve detay sunuyor. 6 yönlü ayarlanabilir hafif Sabelt koltuklar, deri döşeme ve parlak karbonun uyumlu birleşimi standart donanım olarak sunuluyor.

Üretimi bin 955 adet ile sınırlı olan ve satışa sunulduktan beş gün sonra tamamı satılan A110 Premiere Edition ile aynı teknik özellikleri paylaşan A110 Pure ve A110 Legende versiyonları 252 bg güç 1.8 litre motor, 7 ileri çift kavramalı şanzıman ve çift salıncaklı ön ve arka süspansiyona sahip.

Alpine’in motor sporları ortağı Signatech tarafından geliştirilen yeni yarış otomobili GT4, A110’un dikkat çekici çevikliğine ve yarış pisti performansına sahip en yeni modeli olarak dikkat çekiyor. GT4, A110 Cup ile birlikte A110’un ikinci yarış otomobili versiyonu oluyor. Alpine, A110 Cup’a göre daha yüksek motor gücü ve aerodinamik bastırma kuvvetine sahip olan A110 GT4 ile dünyanın en prestijli otomobil üreticilerine karşı yarış pistlerinde mücadele ediyor.