Kategoriler
Otomobil

Citroen, yeni amiral gemisi C5 Aircross’u tanıttı

Ürün gamındaki SUV modellerinin sayısını artıran Citroën, yeni SUV modeli C5 Aircross’u tanıttı. Markanın amiral gemisi görevini üstlenecek olan yeni nesil SUV C5 Aircross modelini tanıttı.

30 farklı gövde kombinasyonu ile geniş bir kişiselleştirme imkanı sunan C5 Aircross, Kademeli Hidrolik Destekli süspansiyon sistemi ve özel koltukları sayesinde SUV segmentindeki en modüler ve konforlu model olma iddiasında.

Citroën’in yeni SUV’u C5 Aircross benzersiz, enerjik ve kendinden emin tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.  4.500 mm uzunluğa, 1.840 mm genişliğe ve 1.670 mm yüksekliğe sahip olan C5 Aircross, 230 mm yüksekliği ve dikkat çekici tavan çıtalarıyla SUV segmentinde farkını ortaya koyuyor.

C5 Aircross, kişiselleştirilebilir full dijital gösterge paneli, insanı saran yüksek konforlu koltukları, yola hâkim olma hissi veren yüksek oturma pozisyonu, merkezi orta konsolu ve kullanılan yumuşak malzemeleri sayesinde içine girer girmez güvenlik ve kalite hissi veriyor. Araç, 2.730 mm dingil aralığına sahip ve arka koltuklar yerindeyken 580 litre ile 720 litre arasında, arka koltukları katlandıktan sonra ise 1.630 litreye ulaşan kapasitesiyle sınıfının en iyi bagaj hacmini sunuyor.

SEGMENTİNDE EN KONFORLU SUV

Citroën Advanced Comfort® programının üyesi olan C5 Aircross, sağladığı konfor ile fark yaratıyor. C5 Aircross’ta sunulan Progressive Hydraulic Cushions™ (Kademeli Hidrolik Baskı Yataklı Süspansiyon™) süspansiyon sistemi ve Advanced Comfort koltuklar yol bozukluklarını dışarıda tutma ve benzersiz sürüş konforu sağlama konusundaki rakip tanımayan kabiliyet sunuyor.

TEKNOLOJİ ZENGİNİ

12,3 inç TFT dijital gösterge paneli ve 8 inç kapasitif dokunmatik ekranla donatılan C5 Aircross 20 yeni nesil sürücü destek sistemine sahip. C5 Aircross, kablosuz şarj sistemi, ConnectedCAM gibi yeni teknolojileri sunarak bağlantı seçeneklerinde de rakipsiz olduğunu kanıtlıyor.

C5 Aircross, ön camın üst kısmında yer alan bir kamera ve ön tamponun içindeki radar sensörü sayesinde otonom sürüşe doğru önemli bir adım olan, aralarında, Aktif Güvenlik Freni, Stop&Go özelliğine sahip Adaptif Cruise Control, Şeritte Kalma Asistanı, Park Asistanı, zorlu koşullarda sürücülere destek olan Yokuş İniş Destek Sistemi ve Grip Control’ün de bulunduğu 20 farklı sürüş ve konfor destek sistemi ile donatıldı.

VERİMLİ VE YÜKSEK PERFORMANSLI MOTORLAR

Otomobilin kalbinde verimli ve yüksek performanslı, 130 ile 180 beygir arasında güç üreten, benzinli ve dizel güç üniteleri yer alıyor. 6 ileri manüel veya EAT8 Tam otomatik şanzıman ile gücünü yere aktaran C5 Aircross, 2019 yılının sonlarında Plug-in Hybrid (PHEV) versiyonuyla yollara çıkacak. Bu sayede C5 Aircross Plug-in Hybrid (PHEV) teknolojisiyle donatılan ilk Citroën olacak.

C5 Aircross, yüksek performanslı, Euro 6.2 standartlarını karşılayan benzinli ve dizel motor seçenekleri ve yakıt avantajı sağlayan daha hafif 8 vitesli EAT8 tam otomatik şanzıman ile geliyor.

Citroën CEO’su Linda Jackson, gerçekleşen lansmanda C5 Aircross hakkında şunları belirtti: “Bugün Fransa’da bulunan Rennes tesisinde üretilen ve dünya çapında 92 ülkede satılması planlanan C5 Aircross’u tanıtmaktan büyük bir gurur duyuyorum. C5 Aircross, markanın kimliğini, tasarım anlayışını, konforunu ve modülerliğini benimseyen bir SUV modelimiz. C5 Aircross, Citroën’in yeni amiral gemisi konumunda olup markanın uluslararası büyümesinde destekleyici bir model olacak.”

Fransa’daki Rennes-La Janais tesisinde üretilen C5 Aircross, 2018 yılı sonunda satışa sunulacak.  (Aydın Özcanbaz)