Kategoriler
Otomobil

En ateşli Aston Martin, DBS Superleggera

Aston Martin, yeni amiral gemisi olarak açıkladığı 715 HP güç üreten V12 motoru ile dikkat çeken modeli DBS Superleggera’yı tanıttı. Kıvrımlı hatlarıyla, İngiliz üreticinin şu ana kadar ürettiği en hırçın tasarımına sahip olan Aston Martin DBS Superleggera  0’dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede ulaşabiliyor.

İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin, yıl sonuna doğru Türkiye’deki showroomlarda da yerini alacak  DBS Superleggera’yı tanıttı. Araç, oval tasarımı, keskin detay çizgileri siyah renkli tavanıyla dinamik bir görünüme sahip

DAHA İYİ BİR YOL TUTUŞU

Alüminyum şasi ile çok daha hafif ve güçlü hale gelen DBS Superleggera, güçlendirilmiş çift salıncaklı çoklu bağlantılı süspansiyon sistemi ile  daha iyi bir yol tutuşuna kavuşturulmuş.

DBS Superleggera’nın GT, Sport ve Sport Plus olarak adlandırılan üç farklı sürüş modu bulunuyor. Aracın egzoz valfi değiştirilen sürüş moduna göre açılıp kapanabiliyor, araçta kullanılan güncellenmiş dört çıkışlı yeni egzoz sistemi ise gazın dışarıya daha iyi atılmasına yardımcı oluyor.

DONANIMDA DA İDDİALI

DBS Superleggera’nın atandart donanımda deri döşeme, anahtarsız giriş, anahtarsız motor çalıştırma, lastik basıncı izleme sistemi ve park yardımı ile 360 derecelik bir kamera dahil olmak üzere bir çok ekstra yer alıyor.

3.4 SANİYEDE 0’DAN 100’E

Çift turbo şarjlı 5.2 litrelik V12 motor 715 HP güç ve 900 Nm tork üreterek, DBS Superleggera’yı 339 kilometrelik maksimum hıza ulaştırabiliyor. 8 ileri tam otomatik şanzımana sahip en ateşli Aston Martin 0-100 kilometre hızlanmasının ise sadece 3.4 saniyede tamamlıyor. (Aydın Özcanbaz=