Kategoriler
Otomobil

Aston Martin’in SUV modeli DBX yollara iddialı hazırlanıyor

İngiliz lüks spor otomobil üreticisi Aston Martin, tarihinde ilk kez ürettiği ve‘En Teknolojik SUV’ olarak tanımladığı modeli DBX’in prototipi fotoğraflarını paylaştı.

Aston Martin DBX, zarif ve sportif yapısının yanında SUV segmentine ihtişamı da getiriyor. Teknoloji konusunda da iddialı olan DBX, off-road özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

EN ZORLU YOLLARDA HAZIRLANIYOR

Yeni DBX, dünyanın en zorlu etaplarına sahip Welsh Rally sahnesinde testlerden geçiyor. Bu, DBX’in hem arazi hem de asfalt deneyimlerini en iyi şekilde yansıtması adına önemli bir süreç. Bunun yanında asfalt performansı da Nürburgring’de test ediliyor. DBX, Aston Martin ruhunu tam anlamıyla yansıtıyor.

Aston Martin DBX
Aston Martin DBX

Aston Martin Lagonda Başkanı ve Grup İcra Kurulu Başkanı Andy Palmer yeni DBX ile ilgili yaptığı açıklamada “Hareket edebilen bir DBX prototipi görmek, ilk SUV modelimizin hikayesinde çok önemli bir bölüm.”dedi.

Aston Martin Baş Mühendisi Matt Becker DBX ile yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bir mühendis olarak, DBX’i geliştirmek gerçekten heyecan verici. DBX, çok farklı bir Aston Martin olacak. Her koşulda testleri gerçekleşecek. Böylece kanaat rozetine layık bir sürüş deneyimi sunacağız.”

İngiltere’deki St. Athan tesisinde üretilecek DBX, 2019’un son çeyreğinde piyasada olması bekleniyor.