Kategoriler
Aktüel

Evinizde olmasını isteyeceğiniz nakış minyatürleri

Rus nakış sanatçısı Vera Shimunia, yaptığı sıradışı nakış tasarımlarıyla rüya gibi minyatür doğa manzaraları geliştirdi. Sahip olduğu 200 binden Instagram takipçisi sayesinde yeteneğinin ve hayal gücünün zirvesine ulaştı.

İlk nakış tasarımını yaparken sadece denemeye karar verdiğini söyleyen Vera Shimunia, nakışını bitirdikten sonra çok beğenildiğini görünce bu işte devam etti. Bored Panda’nın sanatçıyla gerçekleştirdiği röportaja göre, yaklaşık 6 ay içerisinde yaptıklarını halka duyurmayı başaran sanatçı, “Nakış deneyimlerimi Instagram’da yayınlamaya başladım ve insanlar bana yorumlar yapmaya başladı, satın alıp alamayacaklarını sordular. Ben de neden olmasın diye düşündüm” dedi.

Cıvıl cıvıl maviler, ilginç pembeler ve detaylı morlarla, Shimunia’nın yaptığı her parça sizi, sanatçının doğadan ve müzikten ilham alan dünyasına taşıyor. Zorluk derecesine bağlı olarak yaptığı eserlerin tamamlanmasının karmaşık detaylandırmayla birlikte üç günden bir aya kadar uzayabildiğini belirten nakış sanatçısı, “Yapacağım bir sonraki  nakış hakkında düşünüyorum, gerekli malzemeleri hazırlıyorum. Bazen kafamdaki resim yaptığımla çakışmıyor, sonra da kesip tekrar deniyorum” diye konuştu. (Vasfiye Özcanbaz)