Kategoriler
Otomobil

Yeni Renault Clio tanıtıldı

Renault, dünya çapında 15 milyon satış adedine ulaşan Clio’yu yeniledi. Çok beğenilen bir önceki neslin tasarımına sadık kalınan yeni Clio, daha aerodinamik ve spotif detaylar kullanırken kalite algısı artırılan iç mekan ise sürücü odaklı, daha teknolojik bir ortam sunuyor.

Beşinci nesil Clio bir önceki neslin ana hatlarını taşıyor. Motor kaputu üzerinde çizgileri, genişletilen radyatör ızgarası, karakteristik C şeklindeki led aydınlatma grupları ve krom detaylar Yeni Clio’nun tasarımını destekleyen unsurları başında sayılabilir. İlk defa bir Clio’da ön çamurluklarda yer alan rüzgarlıklar, sürtünmeyi azaltarak yakıt tüketiminin de alt seviyelere gerilemesi yardımcı oluyor. Arka kısımda ise bagaj kapağına uzanan farlar ise Yeni Clio’nun arka görünümüne genişlik kazandırmış.

SPORTİF VE AERODİNAMİK

Yüksekliği 30 milimetre alçaltılan Yeni nesil Clio’nun daha sportif bir duruşa kavuşmuş. 4048 milimetre uzunluğa 1798 milimetre genişliğe sahip olan araç selefine göre 14 milimetre daha kısa olmasına rağmen daha geniş iç mekan sunuyor. Clio’nun bagaj hacmi ise entegre edilen BOSE premium sistemi rağmen 391 litre.

KALİTELİ İÇ MEKAN

Yeni Clio’nun iç tasarımında yüksek kaliteli malzemeler, gösterge panelinin yumuşak kaplaması, kapı panelleri ve orta konsol çerçevesi ve özenle seçilmiş malzemeler kalite algısı artırmış. Geniş alan yaratmak için daha kompakt hale getirilen tamamen yeni “Akıllı Kabin-Smart Cockpit”, sürücü odaklı ve daha fazla teknoloji barındırıyor. “Akıllı Kabin-Smart Cockpit” konseptinin kilit unsuru olan 9,3 inçlik multimedya ekran Renault’nun sunduğu en büyük ekran olma özelliğine sahip. Kullanıcı odaklı bu ekran, internet bağlantılı yeni multimedya sistemi EASY LINK, navigasyon, “bilgi-eğlence” sisteminin yanı sıra MULTI-SENSE ayarları gibi son derece kullanıcı dostu bir içeriğe sahip. Orta konsolun alt kımındaki entegre bölmeler, yolcuların kullanımını kolaylaştıran telefon şarjı gibi özellikleri barındırıyor.(Aydın Özcanbaz)