Kategoriler
Otomobil

2020 model Mitsubishi ASX, Cenevre’de dünya prömiyerini yapacak

Mitsubishi Motors, ilk kez ürettiği 2009 yılından bu yana toplam 1.32 milyon adet satılan kompakt SUV modeli ASX’i yeniledi. Yeni ASX, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini yapacak.

Japon üretici Mitsubishi Motors Corporation dünya çapında en çok satan üçüncü aracı olan ASX, firmanın “Drive your Ambition” sloganının bir ifadesi olarak kullanılan “sağlam ve zeki” tasarım felsefesi kapsamında büyük bir değişim geçirdi.

Mitsubishi’nin ön tasarım konseptine yeni bir bakış açısı getiren ASX, tampon, ön ızgara ve çevresindeki tasarımı, güç ve sağlamlığını yansıtıyor. Sinyal lambalarını ve sis farlarını tamponun ucuna konumlandıran LED aydınlatma düzeni, ön görünümde Mitsubishi imzasını tamamlıyor. ASX’in güçlü ve keskin hatlı arka tasarımına ise LED arka farlar damgasını vuruyor.

İç mekanında dış tasarımın aksine daha sade hatların tercih edildiği 2020 model ASX’te 8 inçlik büyük multimedya ekranı dikkat çekiyor. Akıllı telefonlar ile görüntü ve ses bağlantısını destekleyen bu sistem sayesinde araç stop ettirildiğinde USB ile videolar izlenebilecek. Üst donanım seviyesinde sunulan Tom Tom navigasyon sistemi ise akıllı telefonla internete bağlanarak gerçek zamanlı trafik bilgilerine erişilebilecek.

Şehir içi kullanımı için geliştirilen yeni SUV’nin, hafif ve kompakt gövdesi sürücüsünün yola hakim olmasını sağlarken, keyifli ve kolay bir sürüş de vaat ediyor. Yeni ASX, 5 ileri vitesli manuel şanzıman ya da 6 vitesli Spor Modlu INVECS CVT şanzıman ile uyumlu 2.0L MIVEC 16 valf motor seçenekleri, iki ve dört tekerden çekişli versiyonlarla sunulacak.

YENİ ELEKTRİKLİ SUV, ENGELBERG TOURER

Öte yandan Mitsubishi, yeni ASX’in yanı sıra adını Alp Dağları’nın kasabalarından biri olan Engelberg’den alan, yeni teknolojik özellikleriyle birlikte elektrikli SUV modeli ENGELBERG TOURER’ı da Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtacak.(Aydın Özcanbaz)