Kategoriler
Otomobil

Honda’nın yeni elektrikli konsepti e Prototype gün yüzüne çıktı

Honda, 2019 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ‘Honda e Prototype’ adı altında tamamen yenilikçi bir elektrikli araç tanıtacak.

İleri teknolojinin yanı sıra yalın ve pürüzsüz hatlara sahip sıra dışı dış tasarımla, çağdaş ve minimalist iç tasarımı harmanlayan Honda e Prototype, arkadan itişli platform ve yola yayılan geniş yapısıyla dinamik sürüş özellikleri vaat ediyor.

Tam şarj ile 200 km’ye kadar elektrikli menzil sunan Honda e Prototype, ‘hızlı şarj’ fonksiyonu sayesinde sadece 30 dakikada bataryanın yüzde 80 dolmasına imkan tanıyor.

Yalınlık ve sadelik amacıyla 2017 Urban EV Concept modelinden geliştirilen Honda e Prototype, düzgün ve pürüzsüz yüzeyleriile dikkat çekiyor. Aracın ön kısmında kaputtan yükselen ve önde bulunan yolcuların üzerine uzanan geniş panoramik bir ön cam mevcut. Geometrik şekillerden arındırılmış profili, gömme kapı kolları ve geleneksel yan dikiz aynalarının yerini alan kompakt kameralar tamamlıyor. Hem kapı kolları hem de kamera ayna sistemi, aracın aerodinamik verimliliğine de katkı sağlıyor.

Ön ve arka bölümde yer alan içbükey siyah panellerle tasarımı hareketlendirirken, söz konusu panellere yuvarlak aydınlatma birimleri entegre edilmiş durumda. Farların şekli ve uygulama biçimi Honda e Prototype’e ‘insan yüzü’ ifadesi kazandırmış.

İç mekan ev konforu sağlıyor

Modern, minimalist ve şık bir iç tasarım ile kullanılan malzemelerin de etkisiyle ev konforu sağlanıyor. Ön ve arka koltukların altındaki tamamen düz araç zemini, genişlik hissini daha da artıyor. Çift ekranlı yatay ekran, çeşitli akıllı uygulamalar mevcut. Aracın konfor, bilgi ve eğlence sistemleri, kumanda panelleri dışında yeni nesil dijital yardımcı sistemler de bulunuyor. Araçta sürücünün görüş alanını artırmak için dijital bir geri görüş kamerası bulunuyor.

Şehir içi ulaşıma mükemmel bir elektrikli çözüm sunan Honda e Prototype, bu yılın sonlarına doğru seri üretime girecek.