Kategoriler
Otomobil

Bentley, geleceğin konsepti Bentley EXP 100 GT’yi tanıttı

Ünlü lüks otomobil üretici Bentley, 100’üncü yıl onuruna tasarladığı konsepti olan Bentley EXP 100 GT modelini tanıttı.

Bentley’nin gelecekte üreteceği modellere ilişkin öngörüsü yansıtan EXP 100 GT konsept, fütüristik iç ve dış tasarıma sahip. Esnek bir iç mekana sahip olan aracın kaputunun altında elektrikli bir motor yer alacak ve otonom sürüş özelliği de mevcut olacak.

Konseptin tüm benzersiz tasarım ve özelliklerinin ve sıra dışı lüks özelliklerinin yanı sıra, çeşitli komponentlerinde kullanılan, 5 bin yıllık bakır kaplı nehir ağacı, İngiliz çiftliklerinde üretilen yün halılar, işlemeli pamuk yüzeyler, dış boyasındaki geri dönüştürülmüş pirinç kabukları gibi sürdürülebilir ve lüks detaylar Bentley’nin lüks ve konfor deneyimini artıran unsurlar arasında yer alıyor.

BENZERSİZ BİR LÜKS DENEYİMİ

Bentley’nin klasikleşen tasarımından izler taşıyan yeni konsept, ön ve arka kısımda karmaşık bir aydınlatma grubuna sahip. 5,8 metre uzunluğunda ve 2,4 metre genişliğindeki yeni konsepttin alüminyum ve karbon fiber bir platform üzerine inşa edilecek. 

Konseptin benzersiz lüks deneyimine ek olarak, Bentley yapay zekayla desteklenen dijital bir kişisel asistan tasarlamıştır.

Bentley CEO’su Adrian Hallmark, markanın 100. yılında gelecek vizyonlarını, lüks mobilitenin geleceğinin son 100 yıl kadar ilham verici ve istek uyandırıcı olduğunu kanıtlamak için tasarladıkları Bentley EXP 100 GT ile gösterdiklerini söyledi.(Aydın Özcanbaz)