Kategoriler
Otomobil

Yeni Wrangler Rubicon Türkiye’de

Jeep Wrangler Rubicon, 2.0 litre hacmindeki 270 HP’lik benzinli motor, 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu ve üst düzey 4×4 yeteneğine sahip yeni nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Wrangler, kapsamlı güvenlik donanımları ve konfor özellikleriyle dikkatleri çekiyor.

WRANGLER’LARIN EN YETENEKLİSİ

Üretildiği ilk günden bu yana 2 milyonun üzerinde satış adedine ulaşan Wrangler’in yeni modeli, ikonik yedili ızgarası ve maskülen tasarım hatlarına sahip. Wrangler Rubicon; 2.0 litrelik turbo beslemeli yeni benzinli motoru aahip olduğu 270 HP güç ve 400 Nm torku 8 ileri kademeli otomatik şanzıman ile yola aktarıyor.

ÜST DÜZEY SÜRÜŞ ZEVKİ

Wrangler Rubicon’un güçlü karakteristiğini oluşturan özellikleri arasında Tru-Lock ön ve arka kilitli diferansiyeller, Electronic Sway Bar (elektronik devre dışı bırakılan ön viraj demiri), Rock Track Çekiş Sistemi ve sınıfında en iyi yaklaşma ve uzaklaşma açısını sunmaya yarayan ön/arka tamponlar yer alıyor. Bu sağlam altyapısıyla birlikte kullanıcılarına alışılagelmiş Jeep konforunu sunmaya devam eden Yeni Wrangler Rubicon’da ısıtmalı deri koltuklar, anahtarsız çalıştırma, 8,4” dokunmatik ekran, 8 hoparlör ve subwoofer gibi ayrıcalıklı özellikler bulunuyor.  Öte yandan Wrangler Rubicon; opsiyonel 32″ lastikler, daha güçlü aks milleri, daha büyük frenler, 4×4 sistemleri ve sağlam çelik karter muhafazalarıyla sürüş keyfini çok daha yukarıya taşıyor.

DAHA TEKNOLOJİK

Arazi kabiliyetini teknoloji ile birleştiren yeni Wrangler Rubicon’da, arka ve ön park asistanı, kör nokta izleme ve arka çapraz yol sensörü, geri görüş kamerası, elektronik devrilme önleyici ve denge kontrolü (ESC) gibi 65’ten fazla aktif ve pasif güvenlik sistemi ile donatılan modelin üzerinde efsanevi 4×4 kabiliyetini ortaya koyan ‘trail rated’ unvanı yer alıyor. Öte yandan Wrangler Rubicon’un bir başka teknolojik detayı, kullanıcı dostu bir ara yüz sunan ve akıllı telefonlara uyumlu bilgi-eğlence sistemi Uconnect, keyifli bir kullanım vaat ediyor.(Aydın Özcanbaz)