Kategoriler
Otomobil

BMW 4 Coupe yeni tasarımıyla iddialı geliyor

BMW, yeni dinamik tasarımı, zengin donanımı ve gelişmiş sürüş özellikleriyle yeni BMW 4 Coupe’yi tanıttı.

Yeni BMW 4 Coupe, dikey Böbrek Izgara tasarımı, standart LED farları, keskin ön tasarımı, coupe formunu destekleyen güçlü omuz çizgisi, L-şekilli karartılmış LED stoplarıyla aracın modern görünüşünü destekliyor.

ÜST DÜZEY SÜRÜŞ DENEYİMİ

BMW 4 Coupe, BMW 3 Serisi Sedan’dan 23 milimetre daha geniş arka aks izi, ağırlık merkezinin 21 milimetre alçağa çekilmesi, 50:50 ağırlık dengesine sahip hafifletilmiş gövdesi ve eşsiz aerodinamik yapısı sayesinde kullanıcılarına üst düzey sürüş deneyimi sunma konusunda bir hayli iddialı.

SÜRÜCÜ ODAKLI TEKNOLOJİK KOKPİT

Sürücü odaklı bir kokpitle karşımıza çıkan yeni BMW 4 Coupe’nin iç mekanında deri direksiyon simidinin arkasında yer alan, 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve hemen yanında 10.25 inç’lik multimedya ekranı dikkatlerden kaçmıyor. Bununla birlikte M Sport tasarım seçeneğiyle M Sport’a özgü tasarımlı Deri Direksiyon ve M Sport Koltuklar göz alıcı bir iç tasarım yaratırken, yeni nesil BMW Head-Up Display ise opsiyon listesinde yer alıyor.

ZENGİN DONANIM

BMW’nin en gelişmiş donanımları arasında yer alan sürüş destek sistemlerine eklenen otomatik fren yapma özelliği, direksiyonu yönlendirebilen şerit terk uyarısı, otomatik park özellikli park asistanı, geri sürüş asistanı, BMW Live Cockpit Professional, 16 hoparlöre sahip Harman Kardon ses sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerini içeren akıllı telefon arayüzü, yeni BMW 4 Coupe’nin öne çıkan teknolojiler arasında yer alıyor.

Ekim ayında showroomlardaki yerini alacak olan yeni BMW 4 Coupe, Türkiye’de ilk etapta 1.6 litre 170 HP benzinli motora sahip 420i modeli ile satılacak.(Aydın Özcanbaz)